Zaznacz stronę

Długoterminowy wynajem samochodów

Długoterminowy wynajem samochodów – co warto wiedzieć?

Długoterminowy wynajem samochodów to świetne rozwiązanie dla osób fizycznych i firm, których nie stać na zakup pojazdu na własność. Leasing operacyjny bez możliwości wykupu pojazdu (bo tak należałoby nazwać tego typu wynajem) pozwala zaoszczędzić na kosztach eksploatacyjnych i cieszyć się sprawnym autem do jazdy. Na czym polega długoterminowy wynajem samochodu, komu można go polecić i z oferty jakiej firmy skorzystać? Oto odpowiedzi na te pytania.

Czym jest długoterminowy wynajem samochodów?

Z punktu widzenia podatkowego, długoterminowy wynajem samochodu to nic innego jak leasing operacyjny bez możliwości wykupu pojazdu na własność. W ramach tego typu wynajmu, strony zawierają umowę dzierżawy, na podstawie której najemca korzysta z wypożyczonego auta w określonym zakresie, a wynajmujący zobowiązuje się do ponoszenia części lub całości kosztów jego utrzymania i napraw. Długoterminowym wynajmem pojazdów zajmują się zarówno autoryzowani dealerzy znanych marek samochodowych, jak i prywatne wypożyczalnie i firmy outsourcingowe.

Leasing operacyjny w praktyce

Najemca zawierający umowę długoterminowego wynajmu samochodów deklaruje do jakich celów i w jakim zakresie planuje korzystać z auta. Często jest zobowiązany do podania orientacyjnej liczby kilometrów, które zamierza nim pokonywać w ciągu roku. Po jego stronie leży także wybór jednego z oferowanych przez wynajmującego pakietów serwisowych. Niektóre firmy zajmujące się długoterminowym wynajmem pojazdów proponują klientom pełen serwis wraz ze sprzątaniem i myciem samochodu, a inne jedynie pierwszy przegląd i naprawy awarii krytycznych.

Wynajem długoterminowy – na jak długo i dla kogo?

Umowa leasingu operacyjnego bez możliwości wykupu pojazdu zawierana jest na okres minimum dwóch lat. W praktyce obejmuje znacznie dłuższe okresy najmu. Z tego właśnie względu, długoterminowy wynajem samochodów jest często wykorzystywany przez małe i średnie przedsiębiorstwa w fazie rozwoju. Wybierany jest także przez początkujących kierowców, których nie stać na zakup własnego auta. Długoterminowy wynajem samochodów można również polecić osobom pracującym tymczasowo poza miejscem swojego zamieszkania (np. za granicą).

Jaki wynajem długoterminowy samochodów wybrać?

Leasing operacyjny proponuje prawie każdy dealer samochodowy. Oferta wynajmu auta od autoryzowanego dystrybutora danej marki ma wiele zalet. Przeważnie obejmuje jedynie stuprocentowo sprawne technicznie nowe samochody (z bieżącego lub ostatniego rocznika) z bogatym wyposażeniem, opiekę autoryzowanego serwisu marki i liczne benefity dodatkowe. Wynajem od wypożyczalni samochodów, takiej jak www.krupacars.pl, jest jednak znacznie bardziej opłacalny – koszt leasingu operacyjnego proponowanego przez wypożyczalnię jest kilkukrotnie niższy od tego u dealera.

Leasing operacyjny pojazdu to outsourcing, na którym korzystają zarówno najemcy (którzy nie muszą ponosić kosztów eksploatacji auta), jak i wynajmujący (uzyskujący dochód z użyczenia samochodu). Wynajem długoterminowy samochodów można polecić m.in. firmom w fazie rozwoju, początkującym kierowcom czy osobom pracującym za granicą. Umowę tego typu wynajmu można zawrzeć z dealerem dowolnej marki lub wypożyczalnią samochodów, przy czym drugi podmiot oferuje znacznie niższe koszty takiego leasingu.

Kontakt

NIP: 7272686334

+48 530 450 710

+48 731 949 687

Otwarte: 24/7

POLUB NAS

Pin It on Pinterest

Share This