Zaznacz stronę

Wynajem busa

Ile kosztuje wynajem busa?

Wynajem busa na kategorię B wydaje się być świetnym rozwiązaniem dla osób, które czeka przewóz dużej ilości rzeczy np. przy okazji przeprowadzki czy remontu, jak również małych i średnich firm, którym nie opłaca się kupowanie auta dostawczego na własność. Ile kosztuje wynajem busa – krótkoterminowy, długoterminowy i średnioterminowy? Sprawdzamy jakich cen można się spodziewać.

Na krótko

Krótkoterminowy wynajem samochodu dostawczego na kategorię B jest usługą, z której korzysta się incydentalnie, gdy zajdzie taka potrzeba. Za wynajem busa klasy P lub R trzeba zapłacić od 120 do nawet 360zł za dobę w zależności od marki, modelu, rocznika i wyposażenia auta oraz okresu jego wynajmu. W cenę wynajmu auta dostawczego wliczone jest korzystanie z pojazdu, objęcie rozszerzonym ubezpieczeniem oraz amortyzacja zużycia samochodu w wyniku jego eksploatacji. Dodatkowo klient uiszcza wypożyczalni kaucję (zwrotną w momencie zdania samochodu). Zdecydowanie bardziej opłaca się wynajem auta dostawczego na okres ok. tygodnia niż na jedną dobę – cena za dzień jest w takim wypadku o 15-30% niższa.

Na kilka miesięcy

Wynajem średnioterminowy aut jest usługą proponowaną przede wszystkim klientom firmowym. Ile kosztuje wynajem busa dla przedsiębiorcy na okres od kilku do kilkunastu miesięcy? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Z pewnością będzie on tańszy od wynajmu krótkoterminowego, a jednocześnie droższy od długoterminowego. Jego opłacalność zależy natomiast od warunków umowy dzierżawy. Warto zwrócić uwagę m.in. na udzielony przez wypożyczalnię limit kilometrów i dopłaty związane z jego ewentualnym przekroczeniem. Przy zawieraniu umowy najmu średnioterminowego dobrze też przyjrzeć się oferowanej przez wynajmującego opiece serwisowej.

Na długo

Długoterminowy wynajem busa polecany jest przede wszystkim początkującym przedsiębiorcom, którym zależy na redukcji kosztów eksploatacyjnych. Samochód dostawczy na kategorię B można wynająć w ramach tzw. leasingu operacyjnego u dealera samochodowego lub w wypożyczalni aut, takiej jak np. www.krupacars.pl. Za auto użytkowe płaci się od około 1300 do nawet 2500zł miesięcznie, przy czym większe kwoty dotyczą najnowszych samochodów prosto z salonu, często w bogatych wariantach wyposażeniowych. Przy zawieraniu umowy leasingu operacyjnego pobierana jest kaucja w wysokości powyżej tysiąca złotych – często dolicza się ją do opłaty za pierwszy okres wynajmu. Uwaga: Kaucja przy leasingu operacyjnym bez możliwości wykupu samochodu może być bezzwrotna!

Ile kosztuje wynajem busa? Od nieco ponad stu do ok. 360 złotych za dobę przy wynajmie krótkoterminowym (np. na tydzień) i od 1300zł do nawet 2500zł za miesiąc przy tzw. leasingu operacyjnym. Koszty wynajmu auta dostawczego różnią się w zależności od wypożyczalni, klasy samochodu, marki, modelu, wyposażenia, okresu i warunków wynajmu – opłacalność ofert warto więc oceniać we własnym zakresie.

Kontakt

NIP: 7272686334

+48 530 450 710

+48 731 949 687

Otwarte: 24/7

POLUB NAS

Pin It on Pinterest

Share This