Zaznacz stronę

Wypożyczenie samochodu

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego kto, na jak długo, w jakim celu i jakie auto chce wypożyczyć. Nie bez znaczenia jest też to, z oferty jakiej wypożyczalni planuje skorzystać. Oto krótka analiza kosztów wynajmu samochodu w Polsce.

Auto osobowe na dzień, tydzień lub miesiąc

Krótkoterminowy wynajem samochodu osobowego to usługa, z której korzystają głównie turyści i osoby tymczasowo pozbawione własnych aut ze względu np. na ich naprawy. Pojazdy osobowe wynajmowane są im przeważnie na okres od jednego dnia do miesiąca. Taki okazjonalny wynajem jest zdecydowanie najdroższy – za dobę jazdy wypożyczonym samochodem osobowym płaci się od kilkudziesięciu do nawet ponad 200 złotych. Cena zależy oczywiście od klasy samochodu jego marki, modelu, rocznika i wersji wyposażenia. Więcej kosztuje wypożyczenie samochodu w dużym mieście (np. Warszawa, Łódź, Wrocław) czy w górach, gdzie istnieje podwyższone ryzyko wypadków. Wyższe ceny obowiązują także w okresach świątecznych, w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy.

Incydentalny wynajem samochodu użytkowego

Krótkoterminowy wynajem auta użytkowego na kategorię B (np. dostawczego klasy P czy R) to rozwiązanie, z którego warto skorzystać np. przy okazji przeprowadzki czy innej incydentalnej potrzeby przewozu większej liczby rzeczy (np. mebli czy materiałów budowlanych). W takich przypadkach, samochód użytkowy wynajmuje się przeważnie na jeden, dwa lub trzy dni. Za krótkoterminowy wynajem auta dostawczego czy busa płaci się więcej niż za wynajem auta osobowego – trzeba liczyć się z kosztem rzędu od 120zł do 360zł za dobę. Można nieco zaoszczędzić wynajmując auto na dłuższy okres, od tygodnia do miesiąca. Za miesiąc korzystania z auta dostawczego na kategorię B (np. typu Peugeot Partner) trzeba zapłacić od 1600 do nawet 4000zł.

Wynajem średnioterminowy

Wynajem średnioterminowy cieszy się najmniejszą popularnością, dlatego oferuje go jedynie garstka działających na rynku wypożyczalni samochodów (takich jak np. www.krupacars.pl). Każda z nich indywidualnie ustala warunki tego typu wynajmu – podlega on zazwyczaj indywidualnej wycenie, dlatego trudno określić nawet widełki cenowe dotyczące tego typu usługi. Wynajem średnioterminowy aut jest zdecydowanie tańszy od krótkoterminowego i droższy od długoterminowego. Jego opłacalność należy ocenić we własnym zakresie na podstawie oferty otrzymanej od wynajmującego.

Wynajem długoterminowy samochodów

Wynajem długoterminowy, będący z podatkowego punktu widzenia leasingiem operacyjnym, rządzi się swoimi prawami. Bardzo ciężko określić, ile kosztuje wypożyczenie samochodu na okres od dwóch lat wzwyż, gdyż wiele zależy od tego, jakie auto się wynajmuje i na jakich warunkach zawiera się umowę dzierżawy. Na wynajem małego auta osobowego na minimum dwa lata należy przeznaczyć od około 700 do nawet 1500zł miesięcznie. Warto przygotować się również do konieczności wpłacenia często bezzwrotnej kaucji w wysokości powyżej 2000 zł. Za samochód dostawczy w leasingu operacyjnym bez możliwości wykupu płaci się powyżej 1300zł miesięcznie. Takie auto wymaga również wpłaty wyższej kaucji.

Ile kosztuje wypożyczenie auta? Tyle odpowiedzi, ile przypadków takiego wynajmu. Wśród ofert wypożyczalni zdecydowanie najdrożej wypada wynajem krótkoterminowy, a najtaniej długoterminowy. Wiele zależy jednak od klasy auta, jego przeznaczenia, pakietu serwisowego, a nawet miejsca wynajmu.

Kontakt

NIP: 7272686334

+48 530 450 710

+48 731 949 687

Otwarte: 24/7

POLUB NAS

Pin It on Pinterest

Share This