Zaznacz stronę

Wynajem auta

Wynajem auta na wakacje.

     Wiele osób decyduje się na wynajem samochodu na wakacyjny wyjazd, decyzja ta zależy często od różnych czynników: brak wystarczającej ilości miejsc lub za mały bagażnik, stary samochód prywatny czy potrzeba samochodu gwarantującego większy komfort jazdy (np. SUV w górach). Zanim jednak podejmiemy decyzję o wynajmie samochodu na wakacje, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach, aby wakacje nie były tylko stresującym doświadczeniem i żebyśmy nie zostali narażeni na dodatkowe koszty.

     Decydując się na wynajem auta na wakacje, najpierw poszukaj firmy, która cieszy się pozytywnymi opiniami. Na rynku motoryzacyjnym można spotkać ogromny wybór starych samochodów do wynajęcia, które lata świetności mają już dawno za sobą. Sprawdź, czy dana firma dokonuje regularnych przeglądów, czy posiada auta nowe i w pełni sprawne – najlepiej przekonać się o tym czytając komentarze klientów wypożyczalni. Jeżeli już znalazłeś firmę, która spełnia te warunki to pora przejść do konkretnych warunków umowy. Zdarza się, że firmy umieszczają w umowie wiele kruczków, przez które po fakcie przychodzi nam płacić krocie za wynajem auta. Zanim podpiszesz umowę z wypożyczalnią, zwróć uwagę na: limit kilometrów (najlepiej, aby go nie było, w końcu jedziesz na wakacje), zasady tankowania, ile osób może prowadzić samochód, dodatkowe podatki. Właściwie kruczków może wystąpić wiele, dlatego przed podpisaniem umowy, należy ją dokładnie przeczytać, najlepiej kilka razy, abyśmy w spokoju mogli delektować się wypoczynkiem. W każdej wypożyczalni można (oczywiście za dodatkową opłatą) wykupić ubezpieczenie auta (OC, AC, przed kradzieżą), zdecydowanie polecamy każdemu wykupić pełen pakiet ubezpieczeń. Wyjeżdżając daleko na wakacje, nie swoim autem takie ubezpieczenie da nam poczucie bezpieczeństwa i komfortu, a jeżeli zdarzy się taka sytuacja, że będziemy zmuszeni z niego skorzystać, to z pewnością sobie podziękujemy. Ostatnim ważnym elementem umowy, jest miejsce zwrotu samochodu, jeżeli planujemy oddać je dokładnie w tym miejscu, w którym je wynajmujemy, to nie będzie miało dla nas większego znaczenia, jeżeli jednak przewidujemy możliwość oddania pojazdu w innej filii wypożyczalni, warto zwrócić uwagę, czy taka usługa nie będzie dodatkowo płatna.

     Bezpieczeństwo to podstawa, zadbajmy zatem, abyśmy wraz z bliskimi podróżowali w jak najlepszych warunkach oraz uchrońmy się od niepotrzebnego stresu. Zanim weźmiemy auto z wypożyczalni, warto je dokładnie pooglądać i wszelkie nieprawidłowości zgłosić pracownikom wypożyczalni.

Kontakt

NIP: 7272686334

+48 530 450 710

+48 731 949 687

Otwarte: 24/7

POLUB NAS

Pin It on Pinterest

Share This